powrót na strone główną klubu

II Szaradziarskie Mistrzostwa Pomorza Środkowego 2007

Czas na Wielki Finał

Organizatorzy

Regulamin mistrzostw

Eliminacje

I etap

Wyniki wg zdobytych punktów

Uczestnicy I rundy alfabetycznie

Organizatorzy wykazali się nie lada odwagą rozpoczynając mistrzostwa od 13 serii zadań, tuż po sobocie primaaprilisowej ;))) Chochlik nieźle namieszał wprowadzając błędy do dwóch zadań, ale jak przystało na kandydatów na mistrzów uczestnicy prawidłowo podawali rozwiązania zadań z błędami. Na szczęście nie uniemożliwiały one odgadnięcia rozwiązania.

Dużym problemem okazał się rebus "Juz przyszła wiosna", a dokładniej "przyszwa" - część wierzchnia obuwia. Na nieszczęście do "-szła" pasowały też inne przedrostki, takie jak np. "nadeszła". Poza tym w syntezie z dowcipnisiami należało podać 7 dodatkowych postaci, a nie 6. Niestety musieliśmy za to zabierać punkty. Stawka graczy nieco się rozciągnęła, ale nie oznacza to, że Ci na dalszych miejscach nie mają szans. Zachęcamy do wytrwałości. Najważniejszy jest mimo wszystko finał, gdzie wszyscy spotkają się "oko w oko" ;).

II etap

Wyniki wg zdobytych punktów

Uczestnicy rund I - II alfabetycznie

Tym razem obyło się bez pomyłek w zadaniach. Oby tak dalej ;) Tylko 16 osób ma maksymalną liczbę punktów po dwóch rundach, a więc wygląda na to, że nie będzie tak równo podczas eliminacji jak w ubiegłym roku. Nawet osoby ze stratami punktowymi, które wykażą się cierpliwością i systematycznością moga zakwalfikować się do finałowej walki o tytuł mistrza. Zastanawiające jest także, że przyszła znacznie mniejsza liczba rozwiązań niż na rundę I. Nawet kilkanaście osób z maksymalna punktacją nie przysłało rozwiązań. Powstaje pytanie, czy to wina poczty, czy rezygnacja w przedbiegach? Aby dać szansę wyeliminowania problemu pocztowego postanowiliśmy udostępnić adres mejlowy, aby można było na wszelki wypadek oprócz zwykłego listu wysłać rozwiązanie przez Internet.

III etap

Wyniki wg zdobytych punktów

Uczestnicy rund I - III alfabetycznie

IV etap

Wyniki wg zdobytych punktów

Uczestnicy rund I - IV alfabetycznie

Stawka zawodników nieco nam się rozciągnęła, ale do finału wejdą tylko Ci zawodnicy, którzy będa walczyć do końca i rozwiążą najwięcej zadań. Tylko 9 osób po 4. rundach ma maksymalny wynik, tak więc drobne wpadki nie przekreślają szansy udziału w wielkim finale, który odbędzie się 30 czerwca i bedzie przebiegał podobnie jak w ubiegłym roku. Niestety prawdopodobnie Poczta Polska popsuła części uczestników zabawę, ale jak być może dociekliwi zauważą, punktacja w niektórych przypadkach została poprawiona, gdy przesyłka doszła spóźniona, lecz z właściwą datą stempla pocztowego.

Największy problem tym razem stanowiło znalezienie małej krzyżówki ukrytej w zadaniu 19D. Jak to w krzyżówce wyrazy mniejszej krzyżówki musiały się ze soba krzyżować i stanowiły część odgadywanych słów. Podobne zadanie pojawiło się już na łamach ostatnio, tyle, że z ujawnionym miejscem. Dla ciekawych podgląd na rozwiązanie. Inne propozycje mi.in krzyżówka muzyczna (waltornista, Dylan, baryton i kanon) nie krzyżują się.

V etap

Wyniki wg zdobytych punktów - i finaliści

Uczestnicy rund I - V alfabetycznie

Już wszystko wiadomo. Znamy finalistów, a w "Głosie" zostanie opublikowana lista 50 najlepszych szaradzistów w II Mistrzostwach Pomorza. Od poczatku przyszłego tygodnia zaczniemy rozsyłać zaproszenia na kończącą imprezę. Jak już wspomniano powyżej odbędzie się ona 30 czerwca, o godzinie 11.00. Z bardzo dobrych wiadomości można wspomnieć, że wartościowe nagrody rzeczowe otrzymają 3 osoby, które zdobędą najwięcej punktów podczas rozwiązywania okolicznościowej publikacji. Mistrz otrzyma dodatkowo puchar, a pozostali - pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez wydawnictwo "Głosu"

Dziękujemy wszystkim uczestnikom eliminacji koresponencyjnych i zapraszamy w kolejne weekendy na strony gazety do dalszej wspólnej zabawy.

 

Powrót