powrót na strone główną klubu

III Szaradziarskie Mistrzostwa Pomorza Środkowego 2008

Podobnie jak w ubiegłych latach rozpoczynamy zmagania pasjonatów rozrywek umyslowych. Będa one miały przebieg podobny do ubiegłorocznych. Formuła sprawdziła się i nie było uwag, czy propozycji dotyczacych ewentualnych modyfikacji. Przypominamy głównych organizatorów mistrzostw:

Regulamin mistrzostw

Już finały no i mamy zwycięzców !!!

Eliminacje

Rozwiązaniami rundy eliminacyjnej i układaniem rankingu zajmuje się z zegarmistrzowską dokładnością Bronisław Gaszak.

I etap

Wyniki wg zdobytych punktów

Uczestnicy I rundy alfabetycznie

II etap

Uwaga: Pan Juliusz Krajewski ze Słupska zwrócił uwage, że w zadaniu 65G nie zaznaczono kropek przy literach mających tworzyć rozwiązanie. W tej sytuacji wystarczy nadesłać 3 wyrazy, które tworzą krzyzówkę jako rozwiązanie końcowe. Serdecznie przepraszamy za utrudnienie!

Przypadek zrządził, że finały mistrzostw zostały zaplanowane w dniu odbywania się Szaradziarskich Mistrzostw Polski. Nie wiadomo dokładnie ilu osób dotyczy ten problem. Narazie traktujemy ten termin jako obowiązujący, ew. oczekujemy na sugestie i opinie na ten temat.

Wyniki wg zdobytych punktów

Uczestnicy II rundy alfabetycznie

Komentarz do drugiej rundy:

Tym razem zadania były trudniejsze. Szczególny problem stanowiła paraanagramówka, którą w zasadzie należało rozwiązać w całości, żeby prawidłowo podać pełne rozwiązanie. Wiele osób straciło punkty podając obok "mikołajka nadmorskiego", słowo "luka", zamiast "suka" (anagramem nr 7 był "eskalopek"). Błąd przygotowującego krzyżówkę retromagiczną nie uniemożliwił rozwiązania, zwłaszcza, że krzyżowkę tworzyły tylko 3 wyrazy. Punkty zostały zabrane za podanie innego słowa niż "dakotyjczyk" (chyba, że osoba reklamująca poda wiarygodny źródłosłów innej formy). Ciekawostką tej rundy było znalezienie innego rozwiązania anagramu 65B. Zamiast "kto moich / to chomik" jeden z uczestników wstawił "ten osioł / to słonie" - troszkę naciągane, ale pasujące w miejsce ujawnionych kresek, no i zoologiczne ;)))

Nieoczekiwany problem powstał także przy zadaniu 65A - zamiast popularnego powiedzenia "Ani tak, ani siak" czytelnicy ułożyli homonimowe rozwiązanie "Anita Kanisiak" Być może istnieje osoba o takim imieniu i nazwisku, ale skoro wyszukiwarki internetowe niczego nie znajdują przyjeliśmy, że taka osoba publiczna nie istnieje, a w rezultacie punkty za zadanie zostały odjęte

Punkty straciło wiele osób, ale przed nami jeszcze 3 rundy, więc wszystko może się zdarzyć. Prrzypominamy, że do finałowej rozgrywki zakwalifikuje się grupa ok 30 uczestników z najwyższą punkacją, a maksa ma nieco ponad 10 osób.

Kolega Bronisław Gaszak, który sprawdza poprawność rozwiązań zgodził się ujawnić swój adres poczty elektronicznej, więc wszelkie reklamacje proszę wyjaśniać z nim pisząc na adres bronislaw.gaszak@neostrada.pl Oczywiście w sprawie mistrzostw można się także kontaktować z redakcją "Głosu".

III etap

Wyniki wg zdobytych punktów

Uczestnicy III rundy alfabetycznie

Tym razem obyło się bez większych problemów z rozwiązaniami i interpretacją zadań.

Przypominamy, że IV runda mistrzostw z przyczyn od nas niezależnych przesunięta została na następny tydzień tj. na 10 maja. Data ostatniej - 5. rundy (17 maja) i finału nie uległy zmianie.

Zapraszamy do dalszej zabawy ;)

IV etap

Wyniki wg zdobytych punktów

Uczestnicy IV rundy alfabetycznie

W zasadzie klamka już zapadła, bo uczestnikom elimnacji pozostało jedynie śledzenie punktacji zdobytej w kolejnych rundach, które już się skończyły. Z pełnym dorobkiem punktowym zostało już tylko 10 zawodników. Pokutuje pisanie z pamięci i niedokładne czytanie opisów do zadań. W tej rundzie punkty zostały odjęte za podanie tytułu "Skorumpowana", zamiast "Skorumpowani", oraz nie podanie, która osoba na zdjęciu to aktor Andrzej Grabarczyk.

Nadchodzące reklamacje są dokładnie rozpatrywane przez kolegę Bronisława Gaszaka. Zaliczyliśmy punkty ze spóźnionych przesyłek, ale z datownikiem potwierdzającym wysyłkę w terminie. Niestety więszkość protestów co do poprawności zadań jest bezzasadna. Osoby zaintresowane otrzymują wyczerpujące uzasadnienie, łącznie z zeskanowaną błędną odpowiedzią.

Za dwa tygodnie ostateczne wyniki, a za niecały miesiąc spotkanie najlepszych

V etap

Wyniki wg zdobytych punktów

Uczestnicy V rundy alfabetycznie

Do zobaczenia w Koszalinie ;)

Powrót